İnovasyonda Kadın-Girişimcilik Kampı/3

KADEM ve TÜBİTAK MARTEK iş birliği ile hayata geçirilen İnovasyonda Kadın Projesi, III. Girişimcilik Kampı 8-14 Ekim de Kocaeli-Gebze de gerçekleşti. İnovasyonda Kadın Projesi, kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve bunları nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla hayata geçirildi. 

Girişimcilik kampına katılarak projelerinin işleri olmasını isteyen tüm kadın girişimciler, 11-30 Eylül tarihleri arasında; ARGE, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikirleri projeleri ile kampa başvuru yaptı. Başvuru sürecinin ardından TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) hakemlerinin yaptığı değerlendirme sonucunda finale kalan 30 proje belirlendi. Finale kalan projelerin sahibi ben ve 29 kadın girişimci, 08-14 Ekim 2017 tarihleri arasında III. Girişimcilik Kampı’nda beş gün boyunca, akademisyenler tarafından girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme alanlarında eğitim alarak, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yaptık. Kamp süresince fikirlerimizi nasıl geliştirebileceğimizi, sektörde kendimize nasıl yer bulacağımız ile ilgili de tecrübe edinme şansı yakaladık.

Kamp sonunda seçilen başarılı projeler, ulusal ve uluslararası resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen finansal desteklerden birini almaya hak kazanılırsa, proje başına 25.000 TL ilave destekle ödüllendirilecekti. Ben de bu başarılı projeler arasına girmeye hak kazandım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s